Rok 2023/2024
Máme zpracovaný dlouhodobý plán přeměny zahrady s názvem
„Cesta kolem světa“
První etapa byla realizována do 31. 5. 2024 díky úspěšné žádosti v grantové výzvě v programu Zahrada hrou Nadace Proměny Karla Komárka.
Máme zpracovaný dlouhodobý plán přeměny zahrady s názvem
První etapa byla realizována do 31. 5. 2024 díky úspěšné žádosti v grantové výzvě v programu Zahrada hrou Nadace Proměny Karla Komárka.
Zázraky se dějí. Podívejte se společně s námi na proměnu zahrady. Děkujeme, že jste při proměně s námi!
Děkujeme Jednotě s. d. České Budějovice za prezentaci projektu obnovy zahrady v letácích supermarketu Trefa, v supermarketu Terno České Budějovice a na webových stránky firmy.
Děkujeme stavební firmě Pokrývka za bezúplatně poskytnuté výkopové práce na zahradě školy a Jindříškovo tatínkovi, který nám spolupráci s firmou sjednal.
Děkujeme Českobudějovickému deníku za podporu rozvoje naší školy publikováním článku. Chcete si ho přečíst? Klikněte na ikonu ČB deníku.
V roce 2023 prošla budova školy rozsáhlou rekonstrukcí. Bylo zavedeno mnoho opatření vedoucích k ekologizaci provozu školy.
30.5.2023 se konala na školní zahradě akce pro děti a rodiče "DĚTI A ZEMĚ". Všichni účastníci měli možnost seznámit se s plánem přeměny zahrady a přispět finančním darem do sbírkové kasičky.
15. 12. 2022 se ve školce konal Vánoční jarmark. Rodiče, prarodiče i přátelé školy se obětavě vrhli do výroby produktů, které byly na jarmarku nabízeny k prodeji Cílem této fundraisingové aktivity bylo získat peníze na pořízení nového vodního prvku do zahrady mateřské školy.
Se stejným cílem byl uspořádán hned začátkem ledna sběr papíru, který byl taktéž velmi úspěšný.
Usmálo se na nás obrovské štěstí. Uspěli jsme ve výzvě nadace Karla Komárka a získali jsme 400 000,- na obnovu naší školní zahrady. Díky dílně: Poznej svoji zahradu jsme společně s dětmi odhalili naše tajná přání a touhy, které bychom chtěli v budoucnu vtisknout do podoby naší nové zahrady. K plánování se připojili i rodiče, kteří vnesli do projektu svěží vítr a nové myšlenky. S vizualizací našich představ nám pomohl autorizovaný krajinářský architekt Ing. Jaroslav Šíma,Dis.
Celý rok na zahradě poctivě pracujeme, radujeme se z úrody a pečujeme o zvířátka.
V tomto školním roce se náš Ekotým zabýval prostředím školky. Svoji pozornost zaměřil zejména na naši zahradu. Podílel se na organizaci výstavby smyslových chodníčků. Předškoláci začali připravovat „divoký koutek“, který se nebude sekat, abychom mohli pozorovat drobné živočichy, kteří v trávě žijí. Největším počinem Ekotýmu bylo uspořádání brigády s rodiči, při které se nám podařilo ohraničit záhony palisádami, dokončit smyslové chodníčky, rozvozit nový písek do pískovišť, renovovat dřevěné prvky v zahradě a usadit nádobu na sběr dešťové vody.
Díky dotačním programům z odboru ochrany životního prostředí magistrátu města České Budějovice jsme se pustili do budování dalších vyvýšených záhonů. Zapojily se děti, jejich rodiče a samozřejmě paní učitelky. Zjistili jsme, že nemáme kam ukládat zahradní odpad. Bylo nezbytné pořídit nový zahradní kompostér. Na uvolněném prostoru školní zahrady jsme postavili nové bahniště. Tento zahradní prvek se velmi rychle stal oblíbeným místem všech dětí.
V rámci projektu Záhony pro školky ve spolupráci s CEGV Cassiopeia České Budějovice a s pomocí rodičů jsme pořídili velký vyvýšený záhon. Samozřejmě, že děti se zapojily také. V péči o záhon se střídala celá školka. V současné době záhon slouží k pěstování bylinek pro potřeby paní kuchařek.
Začali jsme zahradničit - opatrně a nesměle s malými záhonky u každé třídy.