Se Sokolem do života

Cílem projektu je naučit děti předškolního věku vnímat pohyb jako přirozenost a součást jejich života a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek.
U dětí se při pohybových celoročních činnostech rozvíjí přirozenou formou pohybová gramotnost. Děti si osvojí základy svých pohybových schopností, aby je mohly v pozdějším životě dále rozvíjet.

Tento projekt je zaměřen na rozvoj před čtenářské gramotnosti dětí:
- dětem pravidelně (každý den) předčítáme
- navštěvujeme knihovnu, kde se děti seznamují s knihami, učí se s nimi správně zacházet, knihy si půjčují do školy a po přečtení opět vrací…
- organizujeme akci „Maminka, tatínek, babička či dědeček do školky“, kdy mohou rodiče či prarodiče přijít a přečíst úryvek z knihy dle svého výběru a s dětmi si o knize popovídat
- pravidelně organizujeme „Noc s Andersenem“ kdy děti nejen přespávají ve školce, ale cílem akce je dětem přiblížit některé druhy literatury, autory a ilustrátory dětských knih
- první týden v červnu probíhá celostátní akce „Týden čtení dětem v ČR“, kdy motivujeme ke společnému čtení v rodinách

My v tom Jihočechy nenecháme

Podpora rodin s dětmi od 3 let do dovršení 19 let zaměřená na školní a mimoškolní aktivity dětí a mládeže.